Bewegen voor kinderen is belangrijk

Bijna de helft van de Nederlandse kinderen beweegt te weinig.

Voor kinderen van 4 tot 18 jaar geldt de volgende beweegrichtlijn:

  • Bewegen is goed, maar meer bewegen is nog beter.
  • Doe minstens elke dag een uur aan matig intensieve inspanning, zoals fietsen, wandelen of zwemmen. Langer, vaker of intensiever bewegen is nog gezonder.
  • Doe minstens driemaal per week spier- en botversterkende activiteiten, zoals springen, dansen of krachtoefeningen.
  • Voorkom veel stilzitten.

Waar kan ik terecht als mijn budget het niet toe laat om mijn kind op een sport te zetten?
Elke gemeente heeft een budget gereserveerd voor sporten voor kinderen waarvan de ouders het niet kunnen betalen. Daarnaast stimuleren gemeenten  bij het inrichten van wijken meer plekken om te bewegen aanleggen. Denk aan sportparken, meer speeltuinen, sportactiviteiten organiseren. In elke gemeente is er wel een stichting die zich hier mee bezig houdt. Informatie wordt meestal via school verstrekt. Vraag ernaar bij de juf/meester.